Rettig Heating • Firma Przyjazna Klientowi
 

Rettig Heating

Firma Rettig Heating pojawiła się w Polsce w 1992 roku, kiedy koncern Rettig ICC postanowił wykupić jedynego ówczesnego importera fińskich grzejników Purmo w Polsce – prywatną firmę TKM. W wyniku tej transakcji powstała firma Rettig Polska. Dzięki znakomitej jakości grzejniki Purmo szybko zyskały uznanie zarówno wśród inwestorów indywidualnych, jak i instalatorów.  Sukces handlowy przyczynił się do podjęcia strategicznej decyzji o rozpoczęciu produkcji w Polsce. W 1993 roku zakupiono część Huty Silesia w Rybniku, a po roku z taśm produkcyjnych zaczęły schodzić pierwsze polskie grzejniki Purmo.
W Polsce nazwa Purmo szybko stała się synonimem grzejnika płytowego. W tym segmencie blisko 50 proc. sprzedawanych na rynku polskim urządzeń stanowią właśnie grzejniki płytowe Purmo. Grzejniki łazienkowe dorównują im popularnością. Od 1998 roku instalowane jest także wodne ogrzewanie podłogowe Purmo, którego sprzedaż systematycznie wzrasta.

Rettig Heating od lat spełnia europejskie standardy jakości wyznaczone przez British Standards Institution. W 1995 r. ta brytyjska instytucja przyznała firmie certyfikat jakości ISO 9002; natomiast pod koniec 2003 r. Rettig Heating otrzymał certyfikat ISO 9001 potwierdzający najwyższą jakość produktów Purmo. Polska fabryka Rettig Heating w Rybniku uzyskała również certyfikat ekologiczny ISO 14001 przyznawany za realizowanie polityki przyjaznej środowisku. Obecnie jest najwiekszą i najbardziej nowoczesną fabryką grzejników płytowych w Europie.

Data otrzymania certyfikatu

16.02.2019

Kategoria

Budowlana

Strona internetowa

www.purmo.pl