Gabinety Lekarskie i Pracownie USG 3D 4D ULTRAMEDICA w Krakowie 2017-04-11T11:42:10+00:00

Project Description

Gabinety Lekarskie i Pracownie USG 3D 4D ULTRAMEDICA w Krakowie

Józefa Piłsudskiego 36,

Kraków, 31-111

Data nadania Certyfikatu
28 października 2014

Firma ULTRAMEDICA to pierwsze w Polsce akredytowane przez Polskie Towarzystwo Ultrasonograficzne pracownie diagnostyki USG 3D/4D HDliveTM. To również poradnie w zakresie takich specjalizacji medycznych, jak: ginekologia i położnictwo, ortopedia, medycyna sportowa, neurochirurgia, fizjoterapia, kardiologia, chirurgia ogólna, onkologia oraz pediatria.

ULTRAMEDICA powstała w 2003 roku. Rozpoczęła swoją działalność od wyprodukowania, w kooperacji z Polskim Towarzystwem Ultrasonograficznym i Polskim Towarzystwem Ginekologicznym, oprogramowania Sonomedica do standaryzacji i archiwizacji opisów badań USG (pod nazwą ALIVE). Prace te przeprowadzono w oparciu o merytoryczne standardy PTU i PTG, przez zespół 19 wybitnych specjalistów pod kierownictwem Profesora Wiesława Jakubowskiego (PTU) oraz Profesora Jacka Brązerta (PTG). Firma nieustannie rozwija oprogramowanie Sonomedica, dbając o jego aktualizację opartą na medycznych badaniach naukowych z całego świata. Merytoryczny rozwój programu Sonomedica w ramach ginekologii i położnictwa jest prowadzony pod okiem takich specjalistów jak Profesor Marek Pietryga, Profesor Romuald Dębski, Doktor Piotr Kretowicz oraz Doktor Marcin Misiek. Stworzone oprogramowanie uzyskało rekomendację PTU i PTG.

W kolejnych latach rozwoju firma uruchomiła własną placówkę medyczną w oparciu o najbardziej zaawansowany sprzęt diagnostyki USG 3D 4D. W tym zakresie zaufała firmie GE Medical Systems, która stała się właścicielem najbardziej zaawansowanych technologii ultrasonograficznych po przejęciu austriackiej firmy Kretz w 2001 roku. Tym samym, ULTRAMEDICA zaproponowała usługi konsultacji lekarskich i diagnostyki USG w standardzie niedostępnym wówczas na rynku „prywatnych usług medycznych” w Polsce.

Klientami firmy są pacjenci indywidualni – osoby w szczególności dbające o swoje zdrowie profilaktycznie, żyjący aktywnie, zawodowi sportowcy oraz kluby sportowe – miedzy innymi Wisła Kraków, Cracovia, Arka Gdynia, Korona Kielce, Polski Związek Lekkiej Atletyki, AZS-AWF Kraków, AZS-AWF Wrocław, AZS Poznań, WKS Śląsk Wrocław i wiele innych.

W 2013 roku ULTRAMEDICA zrealizowała swoją kolejną inwestycję – nową siedzibę. Placówka ta została przygotowana z dbałością o aktualne standardy medyczne, dzięki czemu zapewniła swoim Pacjentom jeszcze wyższy komfort w trakcie badań USG i wizyt. Ta zmiana doprowadziła również do efektywniejszego wykorzystywania posiadanych zasobów, przy jednoczesnym zachowaniu najwyższych standardów obsługi. Obecna organizacja placówki pozwala na obsługę blisko 200 indywidualnych Pacjentów dziennie.

Firma przede wszystkim skupia swoją uwagę na dostarczaniu usług medycznych w najwyższym światowym standardzie dzięki stosowaniu rewolucyjnych urządzeń diagnostycznych przy jednoczesnej, ciągłej dbałości o budowanie pozytywnych doświadczeń swoich Pacjentów. Jest to możliwe dzięki wysoce wykwalifikowanej kadrze lekarzy specjalistów, którzy nieustannie podnoszą swoje umiejętności uczestnicząc w liczących się kongresach polskiej i światowej medycyny.

W ciągu ostatnich 11 lat firma wykonała ponad 50 000 diagnostycznych usług medycznych i konsultacji lekarskich. Według ostatnich raportów Obserwatorium Zarządzania z 2014 roku uzyskała wskaźnik FPK na bardzo wysokim poziomie 96% – znacznie wykraczający poza średnią dla branży „prywatnych usług medycznych”.

Szczegóły

Adres www:

www.ultramedica.pl