Home.pl S.A. 2017-04-11T11:42:06+00:00

Project Description

Home.pl S.A.

Zbożowa 4

70-653 Szczecin

 Telefon: 504 502 500

www.home.pl

Data nadania Certyfikatu

20 lutego 2012

Spółka home.pl jest największym dostawcą usług hostingowych w Polsce. Założona została w 1997 roku w Szczecinie przez trzech wspólników: Stefana Jurczyka, Piotra Kapcio i Krystiana Stypułę. Firma świadczy usługi związane z rejestracją domen internetowych, hostingiem serwisów www, kontami poczty elektronicznej oraz udostępnianiem aplikacji biznesowych (m.in. sklepów internetowych oraz systemów księgowych).

Z usług home.pl korzysta ponad 250 tysięcy klientów. Są to w większości małe i średnie przedsiębiorstwa oraz osoby prywatne. Do grona klientów zaliczają się również duże i międzynarodowe firmy, takie jak TNT, Wittchen czy McDonalnds. Spółka utrzymuje aktualnie ponad sto tysięcy wirtualnych kont serwerowych, ponad milion skrzynek pocztowych oraz podobną ilość ilość domen. Na serwerach pocztowych home.pl znajduje się prawie 100 milionów wiadomości e-mail.

Obecnie (stan na maj 2012) home.pl zatrudnia ponad 220 pracowników. Niemal połowa z nich to osoby odpowiedzialne za wsparcie techniczne klientów, a ok. 1/3 to specjaliści IT. Liczba zatrudnionych rośnie z miesiąca na miesiąc, a firma stale poszukuje kolejnych – w szczególności administratorów systemów IT (UNIX), programistów oraz konsultantów wsparcia technicznego. Niemal wszyscy pracownicy zatrudnieni są w szczecińskiej siedzibie firmy, znajdującej się w centralnym punkcie miasta – przy Placu Rodła.

Spółkę wyróżnia innowacyjny sposób wprowadzania swoich produktów i usług, oparty o ścisły dialog z klientami. Za pomocą platformy komunikacji z użytkownikami rozwijaj.home.pl wdrożono już ponad 350 zaproponowanych przez nich rozwiązań. Ponadto, w ramach „wirtualnego laboratorium” PROLabs home.pl, firma zrzesza kilkuset testerów, którzy weryfikują usługi przed ich wprowadzeniem na rynek.

home.pl przykłada również ogromną wagę do najwyższej jakości obsługi klientów, posiadając własne, działające 24 godziny na dobę Call Center. Potwierdzeniem wysokich standardów obsługi klienta są przyznawane firmie certyfikaty i nagrody, w tym unijna norma jakości EN 15838 (home.pl jest jedyną firmą hostingową i jednym z trzech podmiotów posiadających taki certyfikat w Polsce).

home.pl jest największym partnerem Naukowej i Akademickiej Sieci Komputerowej (NASK) w zakresie usług rejestracji domeny krajowej .pl. Ponadto partnerami spółki są największe międzynarodowe firmy z sektora IT, takie jak AMD, HP, Microsoft, Parallels, Google oraz Facebook.

Home.pl w liczbach:

– 15 lat na rynku

– 220 pracowników

– 250.000 klientów, za pośrednictwem których z usług home.pl korzysta 2.000.000 użytkowników

– 105.000 wirtualnych kont serwerowych

– 100 milionów maili na serwerach pocztowych

– 1.200.000 skrzynek pocztowych

– ponad 5000 sklepów internetowych na platformie ClickShop

– 2,5 miliarda plików klientów na serwerach produkcyjnych

– blisko milion domen

– sumaryczna przepustowość łączy do zewnętrznych operatorów: 40Gbps

– 3 lokalizacje (2 serwerownie, 1 POP); 64 szafy; ponad 800 serwerów fizycznych

– blisko 60 switch’y i 6 routerów brzegowych spiętych w 10Gb sieć szkieletową

– system monitoringu nadzorujący 24h/dobę 80.000 elementów sieci i systemu IT, nowe dane napływają do systemu monitoringu z prędkością 430 wartości na sekundę

Szczegóły

Kategoria: