Durasan S.A. 2017-04-11T11:42:14+00:00

Project Description

Młodzieżowa 28C

09-100 Płońsk

tel. 23 662 49 04

Data nadania Certyfikatu

31 lipca 2014

Firma Durasan S.A. jest polską marką, która z lokalnego przedsiębiorstwa założonego w 2006 roku rozrosła się do rozmiarów jednego z liderów rynku wyposażenia łazienek. Dziś firma Durasan osiąga w Polsce około 20% sprzedaży ilościowej kabin prysznicowych. Szybki rozwój firma Durasan zawdzięcza realizacji swojego motta „think smart” poprzez wdrażanie nowych pomysłów i rozwiązań zarówno w produktach jak i systemie pracy i obsługi Klienta. Pierwsze lata funkcjonowania pozwoliły spółce zająć stabilną pozycję na rynku kabin prysznicowych i rozwijać import. W ciągu czterech lat działalności znalazła się w czołówce liderów jako dostawca wyposażenia łazienek do sieci DIY w Polsce. Założenia marki zostały określone już w nazwie. Łacińskie słowo dura znaczy twardy, końcówka san miała się kojarzyć ze słowem sanitarny, zatem twarde, trwałe sanitariaty.

Dziś Grupa Durasan to kilka spółek. Przedsiębiorstwo nie zajmuje się już tylko importem, ale podjęło też własną produkcję, pod marką Durasan. Firmy idzie pod prąd trendowi — przedsiębiorcy wyprowadzają produkcję do Chin, a Durasan wraca do kraju. Produkcję w Polsce rozpoczęto w 2013 r. uruchomieniem fabryki brodzików w Płońsku. Od początku 2014 roku trwa już produkcja kabin prysznicowych własnej marki Durasan. Zakład został zlokalizowany pod Łodzią, a w przygotowanie jego linii technologicznej włączyła się firma amerykańska, która zajmuje się produkcją dla światowych koncernów. Durasan zwrócili się do Amerykanów przede wszystkim dlatego, że zależało im, by krajowa produkcja kabin polskiej marki gwarantowała najwyższe standardy jakości. Ma dawać klientom rodzimym i zagranicznym — nieco już znużonym azjatyckim towarem — gwarancję produktu wytworzonego w Unii Europejskiej, według najwyższych wymogów technologicznych i jakościowych.

Jeszcze w tym roku rusza nowa inwestycja w Płońsku. Na powierzchni 30 tys. mkw. powstanie kompleks produkcyjno-dystrybucyjny firmy, w którym obok nowoczesnego zaplecza logistycznego z miejscem dla blisko 10 tys. palet powstaną także hale produkcyjne. W tym przedsięwzięciu uczestniczy partner szwedzki, jeden z największych producentów hal. Po wybudowaniu centrum, planowanym do końca roku 2015, zostanie tam przeniesiona produkcja kabin z Łodzi oraz produkcja brodzików. Wszystko znajdzie się w jednym kompleksie.

Szczegóły

Skills Needed:

Kategoria: